MADA IR GERAS MAISTAS

Dirbame 10.00 - 22.00
„RIMI Hypermarket“ dirba 8.00 - 23.00

ARTŪRO BRAZIŪNO TAPYBOS PARODA 2-ąjame PLC “Panorama” aukšte

ŽIŪRĖJIMAS IR ATSPINDĖJIMAS ARTŪRO BRAZIŪNO TAPYBOS PARODOJE

Vilniuje gyvenantis ir kuriantis tapytojas Artūras Braziūnas yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys, VŠĮ „Art galerija“ įsteigėjas ir koordinatorius. Mokėsi Vilniaus M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Šešerius metus studijavo tapybą Vilniaus dailės akademijoje. A.Braziūnas yra surengęs daugiau nei dvidešimt personalinių parodų, dalyvavęs daugiau nei penkiolikoje grupinių parodų Lietuvoje, Lenkijoje, o 2015metų pavasarį pristatė savo kūrybinį braižą JAV parodoje „Art Expo 2015“.
Jie žiūri tiesiai į jus, – taip galima nusakyti vieną iš esminių Artūro Braziūno tapybos aspektų. Jie – tai šio dailininko personažai, jūs – tai esame mes, žiūrovai… Braziūniški veikėjai yra nekintantys, tie patys, pasikartojantys (bet vis kitoje nuotaikoje, būsenoje ir amplua) ir atpažįstami – tai avinėliai, povai, mergaitės, flamingai, aguonos ir visokiausios uogos-uogytės (dažniausiai raudonos), skirtingiausių rūšių žolės, krūmai bei kitokie augalai. Būtent šių herojų dėka A.Braziūno kūryba pasižymi paradoksaliu žiūrėjimo aspektu; regis, kad žiūri į paveikslą, o jame esantys veidrodiškai žvelgia tau atgalios. Dėl avinėlių, kitų gyvūnų ir žmonių lyg būtų viskas aišku, jie iš tiesų turi akis – ir ne bet kokias, o skvarbias, įsmeigtas tiesiai į tapybą nagrinėjančius, tartum skaitančias šių mintis. Skvarbumas čia išgautas nedideliu blykstėjimu pačiame akies centre, mikroskopiniame regimosios aplinkos atspindyje… Uogos ir augalai akių neturi, bet šermukšnių rutuliukai, aguonų kuokelės ir piestelės, granatų sėklytės, obelų pumpurai yra tas pats, kas gyvuliui ar žmogui vyzdžiai ir rainelės. A.Braziūno tapyboje į žiūrovus žvelgia bet kurie vaizduojami personažai, net tiesiogiai nestebintys (kad ir kokia užsimerkusi gulinti mergaitė) mato mus, kaip sakoma, kiaurai, skaitydami mintis ir jausmus, emocijas ir išgyvenimus. Veidrodiško žiūrėjimo atgal efektą A.Braziūnas kuria ir savo tapybos plastinėmis priemonėmis – ryškiomis, vaiskiomis spalvomis (tartum atėjusiomis iš viduramžiškų miniatiūrų, lyg sunertomis iš gotikinių gobelenų siūlų), skaidriais tapybiniais plotais (vėlgi galima prisiminti vitražus ir emalius), kuriančiais saulės nutvieksto ankstyvo ryto arba smagaus šaltuko sustingdyto pasaulio įspūdį. Juk viskas toje būsenoje švyti, ne tik sugerdamas spindulius, bet ir juos atspindėdamas bei skleisdamas… Būtent tokiu būdu yra išgaunamas tas stikliškas sąstingis ir vaiskumas. O viso to tikslas yra labai aiškus ir suprantamas – kaip kadaise Faustas norėjo sušukti: „Sustok, akimirka žavinga!“, taip tą patį daro ir A.Braziūnas, dažų ant drobės pavidalu užfiksuodamas mus supantį pasaulį ir pajaustas pačias gražiausias akimirkas (ar tai būtų pavasarinis žydėjimas, ar vasaros džiaugsmas, ar rudeninis susimąstymas, ar žiemos pasakiškumas) ir leisdamas suvokti, kad mes patys esame šiokiais tokiais to tapybinio ir tikro gyvenimo atspindžiais. Turbūt nereikia net ir sakyti, kad žvelgdamas į grožį (tikrą ir nutapytą), net pats pasijunti gražiu ar gražesniu. Tai toks, dar vienas iš A.Braziūno tapybos tikslų bei lūkesčių…

Vidas Poškus
Dailės menotyrininkas

SVARBESNĖS GRUPINĖS PARODOS:
• Europartfair 2015, Roterdamas, Nyderlandai 2015m.
• Art expo New York show 2015, JAV 2015m.
• Paroda „Vilniaus spalvos“ viešbutis Karolina, Vilnius 2015m.
• Ar(t)chyvas , galerija “Arka”, Vilnius 2015m.
• Mazury w raju, Lenkija 2015m.
• „SŁONECZNY ŚWIT”, Lenkija 2014m.
• „Co w trawie piszczy?“, Lenkija 2013 m.
• Paroda „XXI amžiaus anatomija“, galerija Arka, Vilnius 2013 m.
• Paroda „Donelaitis 2013. Būrų dainius, skirta K. Donelaičio 300 metų sukakčiai paminėti“, galerija Arka, Vilnius 2013 m.

• „Mazurska woda“, Lenkija 2012 m.
• „Menas namams“, Domus galerija, Vilnius 2012 m.
• Antano Gudaičio tapybos konkursas, Pylimo galerija, Vilnius 2012 m.

www.braziunas.lt