LAURA MAZALIENĖ ATSKLEIDĖ, KIEK KAINUOJA PASIRUOŠTI RUGSĖJO 1-AJAI | PANORAMA
2019.08.8

LAURA MAZALIENĖ ATSKLEIDĖ, KIEK KAINUOJA PASIRUOŠTI RUGSĖJO 1-AJAI

Rugsejo pirmoje Panorama pagrindine foto
2019.08.8

LAURA MAZALIENĖ ATSKLEIDĖ, KIEK KAINUOJA PASIRUOŠTI RUGSĖJO 1-AJAI

Rugpjūčio pabaiga tėvams asocijuojasi su mokinių rengimu mokyklai. Pečius pradeda slėgti ne tik iššūkis surasti mylimiausiai atžalai patinkančią kuprinę, bet ir visą reikmenų krepšelį surinkti už prieinamą kainą. Klausimas, kokia ta kaina? Ją išsiaiškinti užsibrėžė „Mamų radijo“ įkūrėja, žurnalo „Įkvepiančiai motinystei“ sumanytoja Laura Mazalienė, auginanti dvi dukreles – Aurėją ir Deimilę.

GERIAUSIOS KAINOS IR KOKYBĖS SANTYKIO PAIEŠKOSE

 

Su tėvais tiek darbe, tiek laisvalaikiu bendraujanti Laura prieš pradėdama būtiniausių prekių paiešką prisiminė savo mokyklos laikus, kuomet užtekdavo 200 litų (tai šiandien būtų maždaug 58 eurai), bet dabar situacija gerokai pasikeitusi.

„Savo vyresnėlę ruošiame darželiui ir nepasakyčiau, kad tai būtų kur kas pigiau nei pasiruošti mokyklai. Ji jau žygiuoja su kuprine. Aišku, knygų dar nesineša, bet perkame naujas lauko, lietaus, žiemos aprangas, batus. Šiemet Deimilė keliaus į valstybinį darželį, teko girdėti, kad juose prašoma nusipirkti popieriaus, visas kanceliarines prekes… Privačiame viską gavome. Žinoma, kaina už valstybinį darželį bus šiek tiek mažesnė.“

 

© Gedmantas Kropis

 

Pusdienį prekybos centre „Panorama“ Laura vaikščiojo po mokyklinių prekių parduotuves ieškodama geriausio kainos ir kokybės santykio daiktų: „Rinkausi tokias prekes, kokias pirkčiau savo mergaitėms – kokybiškas, bet už protingą kainą.“

 

- YouTube

 

PATARIMAI, PADĖSIANTYS TEISINGAI PASIRINKTI KUPRINĘ PIRMOKUI

 

Mokyklinė kuprinė yra bene svarbiausias pirkinys prieš naujus mokslo metus, todėl „Charlot“ parduotuvės atstovas pasidalino patarimais, į ką reikia atkreipti dėmesį.

Mokyklinės kuprinės dydis ir svoris

„Pirmoko kuprinė turi būti tvirta ir išlaikanti formą, vaikui į ją lengviau susidėti priemones ir, žinoma, vėliau jas ten rasti. Kuprinė mokyklai neturi būti pernelyg maža, turi tilpti didesni piešimo sąsiuviniai ar pratybos. Vaikų ūgis ir sudėjimas labai skiriasi, todėl kuprinės svorio rekomendacija priklauso nuo paties vaiko. Idealu, jei pilnos mokyklinės kuprinės su priemonėmis svoris yra ne daugiau nei 10 proc. vaiko svorio. Jeigu svoris siekia daugiau nei 15 proc., tai jau gali pakenkti vaiko sveikatai. “ – pasakoja specialistas.

 

Pradinuko kuprinė Belmil, kaina 59,95 eur

Kuprinės nugarėlė ir dirželiai

Labai svarbu pagalvoti apie mokyklinės kuprinės įtaką berniuko ar mergaitės laikysenai. „Pirmoko ar pradinuko kuprinė turi turėti ergonomišką nugarėlę, kuri teisingai paskirsto svorį, ir plačius paminkštintus reguliuojamo ilgio diržus. Jei yra papildomų dirželių, kurie padeda sureguliuoti kuprinę arba susegti per krūtinę ar juosmenį, tai tik geriau“ – teigia prieš kiekvieną rugsėjį mokinių tėvus konsultuojantis „Charlot“ specialistas.

Smulkios kuprinės detalės

„Charlot“ parduotuvės atstovas atkreipia dėmesį į ne mažiau svarbias kuprinės detales. „Pirma, vaikams greičiau ir lengviau atsegti bei užsegti mokyklinę kuprinę, jei ji užsegama sagtimi, o ne užtrauktuku. Metalinė klasikinė sagtis yra geras pasirinkimas, šiuolaikiškos magnetinės sagtys – dar patogesnės. Antra, būtinos saugumo priemonės – atšvaitai, taip pat gali būti papildomos mirksinčios lemputės. Atšvaitai turi būti dideli ir platūs, kad vaikas būtų pastebimas kelyje iš visų pusių. Trečia, kuprinės, turinčios vandeniui atsparų kietą dugną yra praktiškesnės, nes jos tvirtai stovi, taip pat apsaugo mokymosi priemones net jei yra pastatoma ant sniego ar drėgnos žemės. Ketvirta, kuprinėje yra labai patogu turėti kišenėlių ir skyrelių, tačiau jų neturi būti per daug, kad vaikui daiktus būtų paprasta rasti.“

 

Pradinuko kuprinė Belmil, kaina 59,95 eur

Kuprinės kokybė ir tarnavimo laikas

Nesvarbu, ar perkate mokyklinę kuprinę pirmokui ar paaugliui, norite, jog ji tarnautų kuo ilgiau. „Kokybė ir tarnavimo laikas labiausiai priklauso nuo kuprinės gamintojo. Gerų ir patikimų gamintojų produkcija puikiai laikosi 2–4 metus. Kadangi gamyboje naudotos kokybiškos medžiagos, jos yra atsparios drėgmei, plyšimui, lengvai valomos, neblunka ir netepa. Gerų gamintojų mokyklines kuprines lengvai galima atskirti pagal tai, ar joms suteikiama garantija. Jei gamintojas garantijos neteikia, tai akivaizdu, kad jis pats nėra tikras, kaip kuprinė tarnaus. Įsigiję patikimo gamintojo kuprinę su garantija, būsite tikri, kad produktas kokybiškas ir bus nešiojamas ilgai“ – teigia „Charlot“ parduotuvės specialistas.

 

Kuprinė Coocazoo JobJobber2, kaina 87 eur

Pirmoko kuprinės dizainas: kaip suderinti vaiko ir tėvų norus?

Renkant mokyklinę kuprinę berniukui ar mergaitei, tėvams tenka užduotis suderinti praktiškumo ir išvaizdos klausimą. „Be abejo kuprinė turi patikti vaikui, tuomet jis daiktą saugos ir džiaugsis. Patartina vengti konkrečių animacinių filmukų personažų (kaip Spiderman, Cars, Elza, Barbie ir pan.), nes jų mados keičiasi labai greitai ir jau po mėnesio vaikas gali atsisakyti nešioti kuprinę su nebemadingu personažu. Verta rinktis abstrakčius piešinius – automobilius, lėktuvus, princeses, drugelius, arkliukus. Labai patogu pirkti kuprinės komplektą su papildomais priedais – penalu, sportinės aprangos maišeliu ir pan. Tuomet visos šios priemonės yra vienodo dizaino ir gerai dera tarpusavyje“ – pasakoja „Charlot“ parduotuvės atstovas.

 

KĄ SVARBU ŽINOTI PRIEŠ RENKANTIS MOKYKLINES PREKES?

 

Lauros surinkto visų būtiniausių mokyklinių pirkinių krepšelio kaina siekė 140 eurų: „Brangiausiai kainavo kuprinė, įvairūs segtuvai, penalas. Jie sudarė didžiąją būtinų išlaidų dalį.“

 

© Gedmantas Kropis

Pirmą kartą mokyklai krepšelį rinkusi Laura sako, kad iš pirmo iššūkio išmoko, jog vertėtų turėti iš anksto sudarytą prekių sąrašą ir nepasiduoti emocijoms, kurios kartais brangiai kainuoja.

 

© Gedmantas Kropis

„Pirmiausia prieš einant apsipirkti patarčiau pasidomėti prekėmis, kurių reikia vaikui, nes parduotuvėje labai lengva pasimesti, o jei nežinai, ko nori ar reikia, lengvai pasiduodi emocijoms ir pasiūlymams, kurie ne visada būna racionalūs. Antra, mokiniams prekių, pavyzdžiui, klijuočių stalui, pasižvalgykite ne tik kanceliarinėse, bet ir maisto prekių parduotuvėse. Pastarosiose kaina gali būti žymiai mažesnė. Ir, aišku, ruoštis mokyklai reikia ne paskutinę akimirką. Man pačiai patinka niekur neskubėti, nejausti spaudimo, tad ir pasiruošimas rugsėjui pas mus vyksta visą vasarą“, – patarimais dalijosi Laura.

 

© Gedmantas Kropis

 

 

PIRMOKO KREPŠELIS: VISKAS, KO REIKIA SĖKMINGAI MOKSLŲ PRADŽIAI

 

Nespėjote pasiruošti mokslo metams? Ne bėda! Pristatome erdves, kurių nereikėtų aplenkti renkantis kanceliarines prekes Vilniuje.

„Charlot“

Spalvų įvairovė, originali forma, kokybė, patogumas – kas renkantis kuprinę svarbiausia jums ir jūsų moksleiviui? Išsirinkite iš plataus kuprinių ir mokyklinių prekių asortimento Charlot Panoramoje!

Kuprinė, „Charlot“, 9,95 Eur

Kuprinė, krepšys sportinei aprangai, užpildytas penalas, pieštukinė, „Charlot“, 184,96 Eur

 

„Pegasas“

Atsinaujinusiame „Pegaso“ knygyne nuo šiol rasite ne tik knygas – stilingiausios metų mokyklinės kuprinės, penalai, knygos ir pratybų sąsiuviniai išsirikiavę jau laukia jūsų!

Lengva, ortopedinė, spygliuota, o gal burbulinė kuprinė? Akys nori visų! Belieka užeiti ir apsispręsti dėl savo gražiausios kuprinės „Pegaso“ knygynuose

 

„Rimi“

Kas gali būti patogiau nei jau sudarytas mokyklinių prekių sąrašas sėkmingai mokyklos pradžiai? Tokį jau parengė „Rimi“ – atsisiųskite ir apsipirkite paprasčiau.

Pasinaudokite akcija – iki rugsėjo 3-osios kanceliarines ir populiariausias mokyklines prekes čia rasite už itin gerą 40% mažesnę kainą.

© Rimi Lietuva

Daugiau mokyklinių prekių ieškokite : BATUKAS.LT, BAGS&MORE, Kelionių Opera, ImdecoC&D style, Alan Deko, XS žaislai, Kidz one ir kitose parduotuvėse.

Nieko nerasta..