KAIP SUSIKURTI IŠLEISTUVIŲ STILIŲ PASKUTINĘ MINUTĘ? PAGAL ULĄ KOTRYNĄ TULEVIČIŪTĘ | PANORAMA
2018.07.11

KAIP SUSIKURTI IŠLEISTUVIŲ STILIŲ PASKUTINĘ MINUTĘ? PAGAL ULĄ KOTRYNĄ TULEVIČIŪTĘ

Panorama pagrindine foto isleistuves
2018.07.11

KAIP SUSIKURTI IŠLEISTUVIŲ STILIŲ PASKUTINĘ MINUTĘ? PAGAL ULĄ KOTRYNĄ TULEVIČIŪTĘ

Laikrodžiui skaičiuojant paskutines dienas iki šios šventės, vis daugiau jaunų merginų ir vaikinų sau užduoda begalę klausimų. Atrodo, kad stilisto patarimas čia praverstų kaip niekad. Prekybos ir laisvalaikio centras „Panorama“ šiuo klausimu pakalbino tarptautinę patirtį turinčią mados stilistę Ulą Kotryną Tulevičiūtę.

Laiko iki išleistuvių liko tiek nedaug! Gal net per mažai, tiesa? Ne visai. Vien tai, kad ši šventė įvyksta vieną kartą gyvenime, nereiškia, kad jai pasiruošti taip pat reikia aštuoniolikos metų. Kartais efektyviausi stiliaus pasirinkimai yra patys paprasčiausi. O iš savo patirties nuoširdžiai galiu pasakyti: išleistuvės neturėtų tavęs paversti kažkuo, kuo nesi. Tad tikėtina, kad tavo intuicija jau kužda tau teisingus išleistuvių stiliaus pasirinkimus. Įsiklausyk! Tačiau jei vis dar manai, kad stiliaus patarimai tau praverstų, kelis tikrai turiu!

 

KOKIAS KLAIDAS DARO MERGINOS, PLANUODAMOS IŠLEISTUVIŲ STILIŲ? KAIP JŲ IŠVENGTI?

 

Neretai merginos laiko išleistuves ne paskutine mokyklos, o pirmąja savo suaugusio amžiaus švente –nesistenkite atrodyti pernelyg suaugusios! Dažni to pavyzdžiai – pernelyg pikantiškos linijos, per aitrios spalvos. Jeigu turėčiau atsakyti į klausimą, kaip kuriamas tobulas išleistuvių stilius... Atsakyčiau „saikingai“.

Šventė yra šventė, ir jai pasipuošti norisi, bet persistengti neverta. Švęsk jaunystę! Lengvesni kontūrai, švelnesnės spalvos, paprastesnė  šukuosena. Ir viskas.

 

(Ula Kotryna Tulevičiūtė. Asmeninio archyvo nuotraukos)

 

KOKIOS SPALVOS YRA TINKAMOS IŠLEISTUVIŲ SUKNELEI?

 

Į šį klausimą neturiu vieno tikslaus atsakymo, jų yra daug. Jei nežinai, ką rinktis, nesuklysi sekdama pavasario-vasaros mados tendencijų. Šio sezono pažibos – pastelinės spalvos, bet vyrauja ir ryškios. Nori derinti jas abi? Pirmyn! Nori dėvėti vienspalvę suknelę? Atrodysi pritrenkiančiai.

Ko nesirinkti? Blizgučių, pernelyg „apkrautų“ suknelių. Tavo vietoje, vengčiau ir suknelių su margais raštais. Jos yra dailios, bet tai – ne šventinis stilius, o kasdienė mada, labiau skirta savaitgalio pasivaikščiojimams ar atostogoms prie jūros.

 

(Ula Kotryna Tulevičiūtė. Asmeninio archyvo nuotraukos)

 

ILGA, TRUMPA, KLASIKINĖ, VAKARINĖ – KOKĮ SUKNELĖS TIPĄ RINKTIS?

 

Laisvės pasirinkimui tikrai nemažai ir čia! Svarbiausia atkreipti dėmesį į tai, ar yra tema ir dress code‘as. Jei tokių nėra, kitas pagrindinis kriterijus – figūra. Suknelės tinka visoms merginoms, bet ne visoms merginoms tinka visos suknelės. Geriausia suknelė yra ta, kuri pabrėžia figūros privalumus.

Vieno atsakymo nėra, bet šį sezoną madingiausios vadinamosios „A“ raidės formos suknelės, statmenos ties klubais. Jei renkiesi ilgą suknelę, rinkis vienspalvę ir ryškią, paliekančią įspūdį. Smėlio laikrodžio forma, drįsčiau pasakyti, taip pat per dažnai naudojama. O jei jauti, kad suknelė – ne tau, arba ieškai kažko kito, kostiumėlis taip pat bus puikus sprendimas. Korsetas su švarku? Kodėl gi ne? Šiuolaikiška, drąsu – vadinasi, verta.

(Suknelė, Lindex 19,95 Eur)

Keli pasirinkimai, kuriuos parduotuvėje patarčiau apeiti – perdėtai ištaigingos pūstos ar įmantrios vakarinės suknelės, siekiančios žemę.  Viskam yra laikas ir vieta, bet ar tikrai nori šventės metu būti varžoma? Stilius ir patogumas turi eiti koja kojon, o ilga vakarinė suknelė tarp kojų, šiuo atveju, tik pintųsi.

Nepamiršk ir to, kad tokiu metu gausu išpardavimų. Išleistuvės neprivalo kainuoti visų tavo pastarųjų metų santaupų – paprastumas ir čia yra teisingasis pasirinkimas. Popietę paskyrusi ekskursijai į prekybos ir laisvalaikio centrą „Panorama“, tikiu, pasiruoši ne tik išleistuvėms, bet ir artėjančiam studijų krikštynų vakarėliui ir dar keliems vasarą vyksiantiems draugių gimtadieniams.

 

...PĖDKELNĖS?

 

Pamiršk jas! Balzamas, įdegio kremas ar purškiamos pėdkelnės – visi šie pasirinkimai yra kur kas geresni ir patogesni.

(Berankovė suknelė, Tommy Hilfiger 279,00 Eur)

 

KĄ GALĖTUM PATARTI DĖL IŠLEISTUVIŲ MAKIAŽO? KAIP NESUKLYSTI?

 

Apie makiažą kalbėti galėčiau taip pat daug, bet paties makiažo daug nereikia. Tikrai. Nei kelių matinių makiažo sluoksnių, nei improvizacijos tema „mano mėgstamiausios aktorės profesionali fotosesija“. Toks makiažas ir užtrunka ilgai, ir netinka ilgesnėms vakaronėms.

Atrask savo veide pabrėžtiną akcentą ir telkis į jį! Didelės, žavios lūpos? Ryškios, ilgos blakstienos? Gilios, mėlynos akys? Duobutės skruostuose? Atsakymą į klausimą apie makiažą dažna mergina gali rasti tiesiog pažvelgusi į veidrodį. Svarbiausia – saikas ir skoningas minimalizmas!

 

KAIP TUOMET PASIRINKTI ŠUKUOSENĄ?

 

Paprasta. Turiu omeny, kad paprasta ne tik pasirinkti šukuoseną, bet ir šukuosena turėtų būti paprasta. Išleistuvės yra išlydėtuvės į gražią, galybę įspūdžių ir naujų patirčių žadančią ateitį. Jei planuoji perdėtai įmantrią šukuoseną, planuoji kelionę laiku atgal. Jei ko nors ir galima išmokti iš knygų ir filmų apie keliones į praeitį, tai tik tai, kad jos geruoju nesibaigia.

Vienas variantas: natūralios „antros dienos“ garbanos. Tvarkingi, žvilgantys ką tik ištiesinti plaukai taip pat atrodys daugiau nei puikiai. Sklastymas – tinkamas tiek šone, tiek centre. Banguoti plaukai? Tiesūs plaukai? Svarbiausia, kad plaukai atspindėtų tavo bendrą stilių ir tavo tikrąjį „aš“!

(©️ FashionStock.com)

 

BATELIAI? AKSESUARAI?

 

Šventė prašosi aukštakulnių, argi ne? Tik iš dalies! Siūlau nepamiršti ir to, kad vakaro eigoje veikiausiai laukia šokiai ar kitos pramogos. Tad jei į diplomų teikimą ir nuspręsi avėti aukštakulnius, pakaitiniai bateliai tikrai pravers. Šio sezono batelių mados klyksmas – smailėjantis priekis ir žemas kulniukas.

Apie akcentus: venas kitas nepakenks, bet papuošalais apsikrauti neverta. Santūrūs auskariukai ar grandinėlė yra viskas, ko reikia. Jei suknelė vienspalvė, dar gali paeksperimentuoti su didesniais, įdomesniais auskarais.

(Ula Kotryna Tulevičiūtė. Asmeninio archyvo nuotraukos)

 

KĄ Į IŠLEISTUVES RENGTIS VAIKINUI?

 

Na, į stilistus jauni vaikinai dažnai kreiptis pasidrovi, bet ir paprastesnius sprendimus padaryti išdrįsta dažniau. Tad jei norėčiau patarti vaikinui – siūlyčiau neatmesti kostiumo galimybės. Jie visada atrodo klasiškai. Prisimink – tamsiai mėlyna yra nuobodu. Bordo, pastelinės spalvos, chaki – visi šie pasirinkimai kur kas labiau džiugina akį. Verta nepamiršti ir poros, jei tokia yra – jei eini su mergina, jūsų aprangos turėtų drauge atrodyti darniai.

Batai – Dr. Martens tipo, odiniai arba zomšiniai. Mokasinams sakyčiau griežtą „ne“. Kedai? Variantas, jei jie stilingi ir tinka prie bendros išvaizdos.

(©️ Ovidiu Hrubaru
Custo Barcelona catwalk during New York Fashion Week 2017
Todd Snyder Show catwalk during New York Fashion Week 2018
BaltmanMinkšto kirpimo švarkas 155,90 €
BaltmanSlim-fit kostiuminės kelnės 77,90 €)

(©️ anders Photo. Milan Fashion Week street style on February 21, 2018 in Milan)

 

TAIGI, TRUMPAI – 5 PUNKTAI:

 

1. Stilius: neįmantrus, paprastas, nesudėtingas. O svarbiausia – jaunatviškas.

2. Suknelė: smėlio laikrodžiui – ne, įdomiems sprendimams – taip. Tegu tai nusprendžia tavo figūra.

3. Pėdkelnės – kam jos? Batai – derantys prie bendro stiliaus. Aksesuarai – vieno bus apsčiai.

4. Šukuosena ir makiažas – funkcionalu ir estetiška. Paryškink savo veido akcentus, o ne susikurk naują veidą.

5. Vaikinai: atsipalaiduokite. Kostiumas – geras pasirinkimas, bet nebūkite nuobodūs.

Nieko nerasta..