MADOS VĖJAI ŠILTUOJU METŲ LAIKU: KĄ JIE ATNEŠ ŠĮ SEZONĄ? | PANORAMA
2019.03.22

MADOS VĖJAI ŠILTUOJU METŲ LAIKU: KĄ JIE ATNEŠ ŠĮ SEZONĄ?

Pavasario sezonas
2019.03.22

MADOS VĖJAI ŠILTUOJU METŲ LAIKU: KĄ JIE ATNEŠ ŠĮ SEZONĄ?

Mados pavasariui neabejingiems, naujas sezonas neretai gali reikšti dar vieną galvos skausmą. Juk pavasarį atbundanti gamta, maloniai kūną šildantys saulės spinduliai tiesiog akina atnaujinti savo garderobą. Šiųmetinės mados tendencijos drąsiai leidžia jaustis stilingai. Tad festivalio „Mados infekcija“ komanda drauge su Austėja Jablonskyte bei prekybos ir laisvalaikio centru „Panorama“ dalijasi įžvalgomis apie tai, kas šį sezoną karaliauja mados padangėje. Jums tereikia pasikliauti mados festivalio „Mados infekcija“ komandos bei prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ patarimais ir galėsite žengti koja kojon su mada!

Tad kas gi naujo, po ką tik prasidėjusio mados pavasario saule? Svarbiausia atsiminti pirmąją taisyklę – šį sezoną nebijokite būti drąsios ir veržlios! Stebinkite neįprastais ir netikėtais drabužių deriniais ir stilinga apranga, nes pagrindinės SS19 (angl. spring/summer) tendencijos leidžia nerti į gilius mados vandenis: jos orientuotos į skirtingas, tačiau alsuojančias stiliumi, kryptis: „Spalvų proveržis“, „Safari“, „Langeliai“, „Bohema“. Tiesa, šios kryptys atsispindės ir dizainerės Sandros Straukaitės kolekcijoje, kurią žiūrovai pirmą sykį išvys paskutinius štrichus dedančiame mados festivalyje „Mados infekcija“.

Dizainerė mums pašnibždėjo, kad šios tendencijos išliks ne tik artimiausius mėnesius, todėl savo spintą verta papildyti ryškesniais, drąsesniais deriniais, kurie stilingai aprangai suteiks netikėtumo.

„Drąsiai pildykite garderobą šiomis tendencijomis – būsite madingi ne vien artimiausius pavasario ir vasaros mėnesius. Tai nebus vienadieniai drabužiai, o spintos turinys dar ilgai džiugins – pamatysite, šios detalės puikiai „skambės“ vis naujuose deriniuose“, – stiliaus patarimais dalijasi „Mados infekcijos“ dizainerė S. Straukaitė.

 

ATSIDUOKITE SPALVŲ PROVERŽIUI

 

 Lai jis užvaldo ne tik jūsų mintis, bet ir gatves. Šio pavasario-vasaros kryptims veržlumo ir drąsos įpūs ryškios spalvos.

 

Jas Austėja Jablonskytė drąsiai derina tarpusavyje, pasirinkdama 2019-ųjų metų spalvą - citrinų geltoną, su šį sezoną ypač madingomis, net būtinomis oranžinės spalvos kelnėmis bei marškinėliais. Nebijokite sluoksnių – oficialesnio kirpimo drabužius derinkite drauge su laisvalaikio apranga. Savo garderobą pildykite ryškiai mėlynos, laimo žalumo, geltonos spalvos detalėmis.

 

 

Maža, ryški ir madinga suknelė – visuomet gera išeitis greitai elegancijos ir žaismės dozei. „Pop-up“ stiliaus rankinė ir madingi bateliai suteiks papildomo žaismingumo. Juk pavasaris ir vasara tam ir skirti!

 

 

ATGAL Į GAMTĄ, ARBA KVAPĄ GNIAUŽIANTIS „SAFARI“!

 

Akivaizdu, kad mados dizaineriai neketina skirtis su praeitimi, nes visos šios tendencijos linkusios atsikartoti skirtingais laikmečiais. Šį sezoną rinkitės natūralių, šviesių atspalvių drabužius iš lino ar medvilnės. O norintiems šiek tiek ekstravagantiškumo – rekomenduojama neužmiršti ir odinių drabužių. Margumo savo stiliui suteikti padės ypač madingi roplių, zebrų, tigrų, leopardų, krokodilų, gyvačių odos raštai.

 

 

Kelionėms po „safarį“ A. Jablonskytė renkasi laisvesnio stiliaus leopardo raštais margintą tuniką-suknelę. Ji puikiai dera ir su lininio audinio, šviesiai rusvos spalvos lengvai krentančiomis ir stilingomis kelnėmis bei tokio pat stiliaus švarku. Netikėta detalė – aukštakulniai su atviru priekiu. Jie ne tik suteiks grakštumo figūrai, bet patį derinį pavers prabangesniu.

O zebro raštais išmarginta suknelė gražiai derės ir su tokiu pat švarkeliu. Pasirodo juodai-baltų spalvų šį SS19 sezoną taip pat nebus per daug!

 

 

NEBLĖSTANTI BOHEMA

 

Šių metų bohemoje marokietiški ar Azijos ornamentai sluoksniuojasi su Laukinių vakarų detalėmis. Koralinės spalvos, gėlių, patogių plačių kirpimų tendencijos, džinsai, karoliukais siuvinėti aksesuarai ar diržai su hipiškumo prieskoniais – visa tai sutilps į kūrybingas savo stiliaus paieškas.

 

 

Jablonskytė šiam stiliui renkasi gėlėmis margintą suknelę, kuri puikiai dera su įvairioms progoms tinkančiu rudos odos švarkeliu. Derinys užbaigiamas kaubojaus stiliaus batais. Tai šelmiškas, vėjavaikiškas, bet kartu ir labai pavasariškas pasirinkimas, tiksiantis kiekvienai romantiškesnio stiliaus gerbėjai.

 

 

LANGELIŲ NEBUS PER DAUG!

 

Sekant padrąsinimais, derinti detales ir tendencijas kuo įžūliau, nereikėtų pamiršti, kad langeliai gerai įsilieja ne tik į klasikinį, bet ir į „pankišką“ stilių. O po rudens jie sugrįžta pasipildę dar ryškesnėmis spalvomis. Langelių variacijų šiųmetinėje pavasario/ vasaros mados tendencijų padangėje karaliaus visur: nuo kostiumų, rankinių iki batelių.

 

Tad ir A. Jablonskytė kviečia žaisti langelių deriniais kuo drąsiau, paverčiant juos ne tik biuro, bet ir miesto aprangos puošmena. Todėl gan formalų, šviesių spalvų langelių kostiumėlį visuomet galite papildyti žaisminga teniso kepuraite, kuri padės išvaduoti derinį nuo rutinos.

 

 

Žalios spalvos, lengvo audinio paltą stilingoji Austėja priderino prie tokios pačios medžiagos palaidinės ir lengvai krentančių, tamsaus audinio, blizgių kelnių. Derinį ji užbaigė pasirinkdama smailėjančius aukštakulnius, kurie stilingai aprangai suteikė galantiškumo ir elegancijos.

Nuotraukų autorius: Vidas Černiauskas

Nieko nerasta..