KAIP IŠSIRINKTI NE TIK STILINGĄ, BET IR JŪSŲ FIGŪRAI TINKAMIAUSIĄ PALTĄ? | PANORAMA
2018.10.17

KAIP IŠSIRINKTI NE TIK STILINGĄ, BET IR JŪSŲ FIGŪRAI TINKAMIAUSIĄ PALTĄ?

Panorama pagrindine foto
2018.10.17

KAIP IŠSIRINKTI NE TIK STILINGĄ, BET IR JŪSŲ FIGŪRAI TINKAMIAUSIĄ PALTĄ?

 

Dirbtinio kailio klasikinis ar ryškiai raudonas pūkinis? Pirkti dydžiu didesnį, o gal mažesnį? Kokį paltą rinktis didesnių dydžių moterims? Apie tai PLC PANORAMA pasakoja stilistė Emilija Dagytė ir iniciatyvos „Dydis nesvarbu“ sumanytoja, radijo laidų vedėja Giedrė Valavičiūtė.

 

 

SPALVOS, RAŠTAI, FIGŪROS TIPAI: Į KĄ ATKREIPTI DĖMESĮ RENKANTIS PALTĄ?

 

Emilija Dagytė sako pastebinti, kad apkūnesnės moterys dažnai daro klaidą pasirinkdamos per mažo dydžio drabužį. Tai nutinka ir renkantis paltus.

„Nebijokite rinktis savo dydžio drabužių. Juk tinkamai parinktas drabužis padailins jūsų figūrą, o įsitempusios siūlės tik pabrėš netobulumus“, – pataria E. Dagytė.

Dėl šios priežasties stilistė besirenkančioms paltą moterims siūlo atsižvelgti į savo figūros tipą: svarbiausia  – nepabrėžti trūkumų ir išryškinti privalumus.

„Jeigu turite „kriaušės“ tipo figūrą, platesnius klubus, rinkitės sujuosiamus, nuo juosmens platėjančius paltus. Atkreipkite dėmesį, ar klubų srityje nėra didelių kišenių. Šiuo atveju jos dar labiau pabrėš jūsų klubų plotį. Jeigu neturite ryškios liemens linijos, jūsų figūra – obuolio tipo, siūlyčiau vengti paltų sujuosiamais diržais ir rinktis  „A“ silueto arba kokono formos paltus. Jie paslėps tai, ko nenorime pabrėžti. Galite pasigirti didele krūtine? Rinkitės paltą su giliu kaklu ir venkite aukštai susegamų“, – sako E. Dagytė.

Emilijos Dagytės asm. archyvo nuotr.

Nors įprasta manyti, kad didesnių dydžių drabužius nešiojančios moterys vengia raštų ir spalvų, ši baimė seniai atgyveno.

„Pasirinkę leopardo ar zebro kailio imitacijos paltą tikrai neprašausite. Madoje išlieka languoti audiniai, taip pat grįžta nuo „Chanel“ mados namų neatsiejamas audinys – tvidas. Itin madingi lateksiniai, vinilo, blizgios odos paltai, tad drąsiai matuokitės ir juos.

Moteriškas paltas iki kelių H&M 59,99 Eur

 

Emilijos Dagytės asm. archyvo nuotr.

Šį sezoną karaliauja ryškios spalvos: intensyviai mėlyna, vyšnių raudona, violetinė, oranžinė, viskio ruda, net keli geltonos atspalviai. Nebijokite jų! Svarbiausia atsirinkti tinkančias prie plaukų ir veido odos atspalvio. Tačiau nepersistenkite derindamos. Jei norite ryškaus, išsiskiriančio įvaizdžio, siūlyčiau rinktis kelis vienos spalvos tonus arba vieną ryškią detalę. Jei ryškus bus paltas, prie jo dėvėkite neutralias bazines spalvas – juodą, pilką“, – patarimais dalijasi E. Dagytė.

Giedrės Valavičiūtės asm. archyvo nuotr.

Spalvų savo garderobe nevengianti radijo laidų vedėja, tinklaraščio „Dydis nesvarbu“ kūrėja Giedrė Valavičiūtė sako, kad renkantis drabužius svarbiausia susitvarkyti su savo mintimis.

„Man yra tekę maskuoti kūno linijas, tačiau padėjo darbas su savo mintimis ir suvokimas, kad visų pirma gyvenu dėl savęs. Kiekvieną rytą atsikėlusi išsirenku drabužius priklausomai nuo nuotaikos: vieną dieną galiu rinktis ryškiai raudoną aprangos derinį, o kitą – juodą. Drabužis išryškina asmenybę  ir jos stiprybę. Jei sugebėsite pasitikėti savimi mūvėdamos treningus, pasitikėsite ir apsivilkusios gražią suknelę“, – įsitikinusi G. Valavičiūtė.

 

O KAIP PALTĄ IŠSIRENKA PATI GIEDRĖ?

 

„Rinkdamasi paltą visada į žiūriu į jo siluetą ir galvoju, kaip su juo jausiuosi. Visai neseniai parduotuvėje radau žavų ryškiai raudoną paltą, tačiau jis iki galo nesusisegė. Bet tereikėjo persiūti sagas ir dabar galiu džiaugtis nuostabiu apdaru. Ieškodama didesnių dydžių neturiu didelio pasirinkimo, todėl visada stengiuosi pažvelgti kūrybiškai: bandau drabužį persiūti, patrumpinti ar praplatinti“, – pasakoja G. Valavičiūtė.

Giedrės Valavičiūtės asm. archyvo nuotr.

 KOKĮ AUDINĮ RINKTIS PERKANT RUDENINĮ, ŽIEMINĮ PALTĄ?

 

Medvilnė, vilna, o gal poliesteris? Kokie esminiai skirtumai tarp rudeninio ir žieminio palto ir kas svarbiausia?

„Tiek rudeniui, tiek žiemai rinkitės audinį, kurio sudėtyje yra vilnos arba jos mišinių. Toks audinys puikiai šildo ir leidžia kūnui kvėpuoti. Rudenį, kai dar nespaudžia šaltukas, galima dairytis įvairesnių audinių: tvido, kašmyro, velveto“, – pataria E. Dagytė, pridurdama, kad garderobą galima paįvairinti šį sezoną ypač madingais dirbtinės ar natūralios odos paltais, kurie puikiai apsaugos nuo žvarbaus rudeninio vėjo.

Žiemai stilistė siūlo rinktis paltus, kurių audinio sudėtyje yra bent 60 % vilnos. Kailiai – taip pat geras pasirinkimas, tačiau į jų nešiojimą ji kviečia žvelgti atsakingai.

„Skatinu į madą žvelgti atsakingai ir rinktis dirbtinį kailį. Vis daugiau kūrėjų ir prekinių ženklų atsisako siūti iš natūralaus gyvūnų kailio, tad dirbtinio plauko paltų pasirinkimas – labai didelis, o siūlomi audiniai – vis geresnės kokybės“, – sako E. Dagytė.

 

KĄ GI DARYTI, JEI UŽ LANGO ŠALČIAUSIA ŽIEMOS DIENA, O TURIMAS PALTAS NEBEŠILDO?

 

Tokiomis progomis kuo puikiausiai pasitarnaus paltas su pūkiniu užpildu!

„Šį sezoną „Oversize“ tipo pūkiniai paltai ir striukės neaplenkė aukštosios mados podiumo, tad su vienu iš jų tikrai neprašausite pro šalį ir svarbiausia – nesušalsite“, –  įsitikinusi E. Dagytė.

Tačiau ilgų „Oversize“ paltų ji nerekomenduoja žemo ūgio, didesnių dydžių moterims

„Toks drabužis vizualiai jus „suspaus“. Šio sudėjimo moterims tinkamiausias palto ilgis – virš kelių arba iki šlaunų vidurio, renkantis palto ilgį, svarbu atsiminti, kad jis turi baigtis liekniausioje kojų vietoje“, – pasakoja E. Dagytė.

Renkantis „Oversize“ tipo paltą nereikės sukti galvos svarstant, ką prie jo priderinti.

Emilijos Dagytės asm. archyvo nuotr.

„Toks paltas puikiai derės prie laisvalaikio aprangos, pvz., džinsų, megztinio aukštu kaklu ar su gobtuvu ir sportinių batelių, prie suknelės su ilgaauliais, ypač šį sezoną madingais „Cowboys“ tipo batais“, – įžvalgomis dalijasi stilistė.

Nieko nerasta..